  • T140B226M020AT
T140B226M020AT
advertisement
Manufacturer No:
T140B226M020AT
HK JDW NO:
417-T140B226M020AT
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T140B226M020AT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    BULK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    4.45mm
  • Length
    11.13mm