  • T140B476M010AS
T140B476M010AS
advertisement
Manufacturer No:
T140B476M010AS
HK JDW NO:
417-T140B476M010AS
Description:
47μF 20% 125°C-Max 0°C-Min 1.7Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T140B476M010AS
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    Box
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    11.13mm