  • T212A225K020RS
T212A225K020RS
advertisement
Manufacturer No:
T212A225K020RS
HK JDW NO:
417-T212A225K020RS
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A225K020RS
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR
    MIL-PRF-39003
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm