  • T212A685K006RS
T212A685K006RS
advertisement
Manufacturer No:
T212A685K006RS
HK JDW NO:
417-T212A685K006RS
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A685K006RS
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm