  • T212B156J020SSTR
T212B156J020SSTR
advertisement
Manufacturer No:
T212B156J020SSTR
HK JDW NO:
417-T212B156J020SSTR
Description:
15μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.3Ohm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212B156J020SSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm