  • T212B336K010SS
T212B336K010SS
advertisement
Manufacturer No:
T212B336K010SS
HK JDW NO:
417-T212B336K010SS
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212B336K010SS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    TIN/LEAD (SN60PB40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm