  • T216B475K050BS
T216B475K050BS
advertisement
Manufacturer No:
T216B475K050BS
HK JDW NO:
417-T216B475K050BS
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 510mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0017mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T216B475K050BS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    BULK/TRAY
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    510mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0017mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm