  • T242B685K050RSTR
T242B685K050RSTR
advertisement
Manufacturer No:
T242B685K050RSTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T242B685K050RSTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242B685K050RSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm