  • T252B276K020CS
T252B276K020CS
advertisement
Manufacturer No:
T252B276K020CS
HK JDW NO:
417-T252B276K020CS
Description:
27μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T252B276K020CS
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27μF
  • Packing Method
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm