  • T262C685K050PS
T262C685K050PS
advertisement
Manufacturer No:
T262C685K050PS
HK JDW NO:
417-T262C685K050PS
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 275mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C685K050PS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    BULK/TRAY
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    275mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Ripple Current
    1600mA
  • Tan Delta
    0.03@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm