  • T262C826J010SS
T262C826J010SS
advertisement
Manufacturer No:
T262C826J010SS
HK JDW NO:
417-T262C826J010SS
Description:
82μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 85mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C826J010SS
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82μF
  • Packing Method
    Tray
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    2900mA
  • Tan Delta
    0.08@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm