  • T322B105K035ASTR
T322B105K035ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T322B105K035ASTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322B105K035ASTR
Package:
Molded
Datasheet:
T322B105K035ASTR
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm Polar Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322B105K035ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    2.79mm
  • Length
    7.37mm