  • T322D825K035AT
T322D825K035AT
advertisement
Manufacturer No:
T322D825K035AT
HK JDW NO:
417-T322D825K035AT
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
8.2μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Quantity:
In Stock : 14962
Step5Bar-code shipping tag
T322D825K035AT
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    2.3μA
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    10.67mm