  • T323A225K015AS
T323A225K015AS
advertisement
Manufacturer No:
T323A225K015AS
HK JDW NO:
417-T323A225K015AS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T323A225K015AS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-49137
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.6mm