  • T330A394K050AS
T330A394K050AS
advertisement
Manufacturer No:
T330A394K050AS
HK JDW NO:
417-T330A394K050AS
Description:
390nF 10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T330A394K050AS
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    390nF
  • Depth
    2.67mm
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2311
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Height
    8.76mm
  • Length
    5.84mm