  • T330B156K010AS7301
T330B156K010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T330B156K010AS7301
HK JDW NO:
417-T330B156K010AS7301
Description:
15μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 3.7Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T330B156K010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    7.24mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    4.32mm
  • Length
    5.71mm