  • T340B125K035AS7301
T340B125K035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T340B125K035AS7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T340B125K035AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
1.2μF 10% 85°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T340B125K035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1.2μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    4mm
  • Length
    8.3mm
  • Width
    7.2mm