  • T340B475K025AS7301
T340B475K025AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T340B475K025AS7301
HK JDW NO:
417-T340B475K025AS7301
Description:
4.7μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 4Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T340B475K025AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2μA
  • Height
    4mm
  • Length
    8.3mm
  • Width
    7.2mm