  • T340C106K025AS
T340C106K025AS
advertisement
Manufacturer No:
T340C106K025AS
HK JDW NO:
417-T340C106K025AS
Description:
10μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T340C106K025AS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    4.3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2917
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.5μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    7.3mm