  • T350C225J035AS
T350C225J035AS
advertisement
Manufacturer No:
T350C225J035AS
HK JDW NO:
417-T350C225J035AS
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T350C225J035AS
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %