  • T351A394K035ASTR
T351A394K035ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T351A394K035ASTR
HK JDW NO:
417-T351A394K035ASTR
Description:
390nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T351A394K035ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.03
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm