  • T351B106M006AS7301
T351B106M006AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T351B106M006AS7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T351B106M006AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T351B106M006AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    9.9mm
  • Length
    9.9mm