  • T351E226K010AT
T351E226K010AT
advertisement
Manufacturer No:
T351E226K010AT
HK JDW NO:
417-T351E226K010AT
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.7Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T351E226K010AT
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.8μA
  • Diameter
    5.5mm
  • Height
    11.2mm