  • T351F685K035AS7301
T351F685K035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T351F685K035AS7301
HK JDW NO:
417-T351F685K035AS7301
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T351F685K035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    1.9μA
  • Height
    12.2mm
  • Length
    12.2mm