  • T352E106M020AS7301
T352E106M020AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T352E106M020AS7301
HK JDW NO:
417-T352E106M020AS7301
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.9Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T352E106M020AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.9Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.6μA
  • Diameter
    5.5mm
  • Height
    11.7mm