  • T352H226M025AS7301
T352H226M025AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T352H226M025AS7301
HK JDW NO:
417-T352H226M025AS7301
Description:
22μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Radial
Step5Bar-code shipping tag
T352H226M025AS7301
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    4.4μA
  • Height
    13.2mm
  • Length
    13.2mm