  • T353A474K035AS7301
T353A474K035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T353A474K035AS7301
HK JDW NO:
417-T353A474K035AS7301
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 13Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T353A474K035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    10.2mm