  • T354E475K035AT
T354E475K035AT
advertisement
Manufacturer No:
T354E475K035AT
HK JDW NO:
417-T354E475K035AT
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
4.7μF ±10% 3Ohm 2-Termination Polar Tantalum 1.3μA Bulk Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 942
Step5Bar-code shipping tag
T354E475K035AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T354, UltraDip II
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    1.3μA
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm
  • Length
    5.5mm