  • T354J336K025AS
T354J336K025AS
advertisement
Manufacturer No:
T354J336K025AS
HK JDW NO:
417-T354J336K025AS
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T354J336K025AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    6.6μA
  • Diameter
    8.4mm
  • Height
    14mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm