  • T355E225K050AT
T355E225K050AT
advertisement
Manufacturer No:
T355E225K050AT
HK JDW NO:
417-T355E225K050AT
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Dipped
Quantity:
In Stock : 44
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T355E225K050AT
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    900nA
  • Diameter
    5.5mm
  • Height
    10.2mm