  • T355F226K016AT7301
T355F226K016AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T355F226K016AT7301
HK JDW NO:
417-T355F226K016AT7301
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T355F226K016AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2.6μA
  • Diameter
    6mm
  • Height
    11.2mm