  • T356A334J035ASTR
T356A334J035ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T356A334J035ASTR
HK JDW NO:
417-T356A334J035ASTR
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
0.33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Conformal
Step5Bar-code shipping tag
T356A334J035ASTR
  • Package / Case
    Conformal
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%