  • T356B684M050AT7301
T356B684M050AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T356B684M050AT7301
HK JDW NO:
417-T356B684M050AT7301
Description:
680nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T356B684M050AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    8.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V