  • T356K157M010AT7301
T356K157M010AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T356K157M010AT7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T356K157M010AT7301
Package:
Datasheet:
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm
Step5Bar-code shipping tag
T356K157M010AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Height
    15.5mm
  • Length
    15.5mm