  • T368D336M035AS7303
T368D336M035AS7303
advertisement
Manufacturer No:
T368D336M035AS7303
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T368D336M035AS7303
Description:
33μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T368D336M035AS7303
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Height
    6.35mm
  • Length
    13.2mm
  • Width
    6.35mm