  • T396K226M035AS7301
T396K226M035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T396K226M035AS7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T396K226M035AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm 2-Termination POLARIZED
Step5Bar-code shipping tag
T396K226M035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3434
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    6.2μA
  • Height
    8.6mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    8.6mm