  • T491A105M016ZTAU02
T491A105M016ZTAU02
advertisement
Manufacturer No:
T491A105M016ZTAU02
HK JDW NO:
417-T491A105M016ZTAU02
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
1μF ±20% 10Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A105M016ZTAU02
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm