  • T491A107M004ATAUTO
T491A107M004ATAUTO
advertisement
Manufacturer No:
T491A107M004ATAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491A107M004ATAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
100μF ±20% 4Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3375
Step5Bar-code shipping tag
T491A107M004ATAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.3
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm