  • T491A225M006AHAUTO
T491A225M006AHAUTO
advertisement
Manufacturer No:
T491A225M006AHAUTO
HK JDW NO:
417-T491A225M006AHAUTO
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T491A225M006AHAUTO
    Select All
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    8000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm