  • T491A685K016ZT7280
T491A685K016ZT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491A685K016ZT7280
HK JDW NO:
417-T491A685K016ZT7280
Description:
6.8μF ±10% 3.5Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A685K016ZT7280
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm