  • T491A685M006ZT
T491A685M006ZT
advertisement
Manufacturer No:
T491A685M006ZT
HK JDW NO:
417-T491A685M006ZT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
6.8μF ±20% 4.5Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A685M006ZT
    Select All
  • Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Resistance
    6Ohm
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm