  • T491B106M010AH7280
T491B106M010AH7280
advertisement
Manufacturer No:
T491B106M010AH7280
HK JDW NO:
417-T491B106M010AH7280
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T491B106M010AH7280
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm