  • T491B475M020AT4165
T491B475M020AT4165
advertisement
Manufacturer No:
T491B475M020AT4165
HK JDW NO:
417-T491B475M020AT4165
Description:
4.7μF ±20% 3Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491B475M020AT4165
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm