  • T491D226M020ZT7280
T491D226M020ZT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491D226M020ZT7280
HK JDW NO:
417-T491D226M020ZT7280
Description:
22μF ±20% 800mOhm 2-Termination 0.0044mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D226M020ZT7280
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0044mA
  • Ripple Current
    390mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm