  • T491D337K010ZT7027
T491D337K010ZT7027
advertisement
Manufacturer No:
T491D337K010ZT7027
HK JDW NO:
417-T491D337K010ZT7027
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
330μF ±10% 500mOhm Polar Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D337K010ZT7027
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm