  • T491D476K020AT2478
T491D476K020AT2478
advertisement
Manufacturer No:
T491D476K020AT2478
HK JDW NO:
417-T491D476K020AT2478
Description:
47μF ±10% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D476K020AT2478
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm