  • T491E337K006AT
T491E337K006AT
advertisement
Manufacturer No:
T491E337K006AT
HK JDW NO:
417-T491E337K006AT
Description:
330μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm 2-Termination POLARIZED Tantalum
Quantity:
In Stock : 5255
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T491E337K006AT
  • Type
    Parameter
    Select All
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6mm
  • Case Code (Metric)
    7260
  • Case Code (Imperial)
    2824
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6mm