  • T491U476K004AH
T491U476K004AH
advertisement
Manufacturer No:
T491U476K004AH
HK JDW NO:
417-T491U476K004AH
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0019mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T491U476K004AH
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0019mA
  • Ripple Current
    89.6mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm