  • T491X157K020AT7280
T491X157K020AT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491X157K020AT7280
HK JDW NO:
417-T491X157K020AT7280
Description:
150μF ±10% 400mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.03mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491X157K020AT7280
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.03mA
  • Ripple Current
    517mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm