  • T491X336M035ZT
T491X336M035ZT
advertisement
Manufacturer No:
T491X336M035ZT
HK JDW NO:
417-T491X336M035ZT
Datasheet:
T491X336M035ZT
Description:
33μF ±20% 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0116mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491X336M035ZT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0116mA
  • Ripple Current
    472mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm